فرش آران و بیدگل – فرش ماشینی آران و بیدگل

فرش ماشینی آران و بیدگل، در سالهای اخیر توانسته است به عنوان یک برند معتبر خود را بازارهای داخل و خارج ایرانی معرفی نماید. این در حالی است که البته به دلیل فاصله بسیار کم شهر آران و بیدگل با کاشان، فرش آران و بیدگل، فرش ماشینی آران و بیدگل، معمولا به عنوان فرش کاشان،فرش ماشینی کاشان، شناخته می شود.

فرش آران و بیدگلفرش ماشینی آران و بیدگل، از همان ابتدای ورود صنعت فرش ماشینی به ایران پا به پای ،فرش ماشینی کاشان،فرش کاشان، پیش آمده است. فرش ماشینی آران بیدگل، ،فرش آران بیدگل، اکنون به عنوان چهره ای شاخص و شناخته شده در دنیای فرش ماشینی، مورد توجه قرار دارد.


شرکت های تولیدی ،فرش ماشینی آران بیدگل، -فرش آران بیدگل- در شهرک های صنعتی واقع در اطراف این شهرستان واقع شده اند. شهرک هایی نظیر:

شهرک صنعتی سلیمان صباحی

شهرک صنعتی هلال

شهرک صنعتی نوش آباد

در حال حاضر شرکت های تولید کننده فرش ماشینی آران و بیدگل، که سهم عمده ای در تولید فرش ماشینی ایران دارند، با رسیدن به مرز بیش از ۵۰۰ شرکت و کارخانه تولیدکننده فرش ماشینی، این شهر را به عنوان قطب تولید فرش ماشینی به جهان معرفی کرده اند.


فرش بیدگل – فرش ماشینی بیدگل

فرش بیدگل، ،فرش ماشینی بیدگل، به این دلیل بیشترمورد توجه قرار گرفته است که بخش عظیمی از مردم شهر بیدگل به تولید فرش ماشینی، روی آورده اند. ،فرش ماشینی بیدگل، -یا همان ،فرش بیدگل، – همه در شرکت های تولید فرش ماشینی آران و بیدگل، فرش آران بیدگل، ( ،فرش آران و بیدگل، ،فرش ماشینی آران بیدگل، ) تولید شده و چیزی جدای از ،فرش آران و بیدگل، نیستند.


فرش آران – فرش ماشینی آران

فرش آران،فرش ماشینی آران، نیز در کنار فرش بیدگل دست در دست یکدیگر داده اند تا برند فرش آران و بیدگل، ،فرش آران بیدگل، شکا داده و با هم به تولید فرش ماشینی ایران یاری رسانند. کاشان به دلیل جمعیت و طبعا امکانات بیشتر جزو نخستین میزبانان صنعت فرش ماشینی در ایران بوده و همین امر باعث شهرت زیاد این شهر در زمینه تولید انواع فرش ماشینی شده است.

فرش آران و بیدگل، بیشتر منظور فرش ماشینی آران و بیدگل، است دارای رنگ و طرح تنوع فراوانی است. به گونه ای که ،فرش آران بیدگل، فرش آران وبیدگل را به حق می توان نماینده تمامی فرش ماشینی دنیا دانست؛ زیرا تمامی انواع فرش ماشینی، را شامل شده و امکان بافت و تولید هر گونه طرح نقش فرش ماشینی برای سلایق مختلف را دارد.


فرش ۱۲۰۰ شانه آران و بیدگل – فرش ۱۲۰۰ شانه آران بیدگل

فرش ۱۲۰۰ شانه آران و بیدگل، ،فرش ۱۲۰۰ شانه آران بیدگل، از همان ابتدای ورود تکنولوژی تولید انواع فرش ۱۲۰۰ شانه، شروع به تولید این نوع از فرش ماشینی، نموده و در حوزه تولید فرش ۱۲۰۰ شانه، پیشرو و پیشگام بوده است. وجود تعداد زیاد دستگاه های تولید ،فرش ۱۲۰۰ شانه، در شهرک های صنعتی این شهر دلیل محکمی بر اثبات این مدعاست.

فرش ۱۲۰۰ شانه آران و بیدگلفرش ۱۲۰۰ شانه آران بیدگل– را می توان نمونه بارز تولید ،فرش ماشینی با کیفیت، دانست. در اینجاست که می توان نمونه آشکار اتکا به نیر و توان داخلی و مدیریت بخش خصوصی را فقط در حوزه تولید فرش ماشینی مشاهده کرد. فرش ۱۲۰۰ شانه آران و بیدگلفرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه آران و بیدگل– از نظر ریزبافتی و کیفیت مواد اولیه در تولید فرش ماشینی، پا به پای فرش دستباف پیش آمده است. از این نظر می توان فرش ۱۲۰۰ شانه آران و بیدگل را معادل فرش ۸۵ رج دستباف تبریز دانست.

فرش ۱۲۰۰ شانه آران و بیدگل، تا زمان به روز رسانی متن این مقاله – یعنی دی ماه ۱۳۹۶- بیشتر با عنوان ،فرش ۱۲۰۰ شانه ۸ رنگ آران و بیدگل، شناخته می شود اما برخی از تولیدکنندگان ،فرش ماشینی آران و بیدگل، به صورت دستی تغییراتی را در دستگاه تولید ،فرش ۱۲۰۰ شانه ۸ رنگ، ایجاد نموده اند و از آن با عناوین ،فرش ۱۲۰۰ شانه ۱۰ رنگ، و یا ،فرش ۱۲۰۰ شانه ۱۲ رنگ، در تبلیغات خود استفاده می کنند.


فرش ۱۰۰۰ شانه آران و بیدگل فرش ۱۰۰۰ شانه آران بیدگل

فرش ۱۰۰۰ شانه آران و بیدگل، یک از زیبا ترین و بهترین نوع از انواع ،فرش ۱۰۰۰ شانه، است. فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه آران و بیدگل، فرش ۱۰۰۰ شانه آران بیدگل، از نظر طرح و رنگ تنوع بی نظیر بوده و تقریبا می توان آن را بی رقیب دانست. فرش ۱۰۰۰ شانه آران بیدگل با تراکم ۳۰۰۰ تولید میشود. از این نظر فرش ۱۰۰۰ شانه آران و بیدگل، را می توان معادل فرش ۸۰ رج دستباف دانست.

فرش ۱۰۰۰ شانه آران و بیدگل، ،فرش ۱۰۰۰ شانه آران بیدگل، در آغاز تولید خود به صورت ،فرش ۱۰۰۰ شانه ۸ رنگ، به بازار عرضه و معرفی شد. اما پس از چندی با استقبال مشتریان از ،فرش ۱۰۰۰ شانه ۸ رنگ، شرکت های تولیدی فرش ۱۰۰۰ شانه ۸ رنگ و به تبع آن شرکت های سازنده دستگاه های تولید فرش ماشینی تصمیم به تولید فرش ۱۰۰۰ شانه ۱۰ رنگ، گرفتند.

فرش ۱۰۰۰ شانه ۱۰ رنگ، نیز در کنار ،فرش ۱۰۰۰ شانه ۸ رنگ، خیلی سریع توانست توجه مشتریان را به خود جلب نموده و سهم عمده ای از بازار تولید فرش ماشینی را به سوی خود بکشاند. فرش ۱۰۰۰ شانه آران بیدگل، فرش ۱۰۰۰ شانه آران و بیدگل، اعم از فرش ۱۰۰۰ شانه ۸ رنگ و یا فرش ۱۰۰۰ شانه ۱۰ رنگ همواره در دنیا بی رغیب بوده و توانسته است نظر بسیاری از مشتریان خارجی را نیز به سوی خود جلب نماید.


فرش ۷۰۰ شانه آران و بیدگل فرش ۷۰۰ شانه آران بیدگل

فرش ۷۰۰ شانه آران و بیدگل، -یا ،فرش ۷۰۰ شانه آران بیدگل،- را به جرات می توان نقطه عطف در صنعت تولید فرش ماشینی دانست. دستگاه های تولید ،فرش ۷۰۰ شانه آران بیدگل، ،فرش ۷۰۰ شانه آران و بیدگل، از همان ابتدای شروع به کار خود عنوان ،فرش دستباف گونه- را با خود یدک می کشیده اند. فرش ۷۰۰ شانه، ،فرش ماشینی ۷۰۰ شانه، همواره در گروه فرش های ریز بافت به حساب آمده و پس از فرش ۱۲۰۰ شانه، و فرش ۱۰۰۰ شانه، در میان انواع فرش ماشینی موجود تا کنون، در رده سوم از نظر ریز بافتی قرار دارد.

فرش ۷۰۰ شانه آران و بیدگل، فرش ۷۰۰ شانه، با تراکم ۲۵۵۰ بافته می شود. همان گونه قبلا در مورد شانه فرش و تراکم فرش، مطالبی را در این همن وبسایت منتشر نمودم، در آنجا نیز به این مطلب اشاره شد که میان شانه فرش ماشینی و تراکم فرش ماشینی، یک نسبت ثابتی وجود دارد. یعنی یک فرش ۷۰۰ شانه استاندارد با تراکم ۲۵۵۰ بافته می شود. و اینکه گاهی در گوشه کنار اعدادی متفاوت می شنوید صرفا جنبه تبلیغاتی دارد. از نظر ریز بافتی فرش ۷۰۰ شانه واقعی، را می توان معادل فرش ۷۰ رج دستباف دانست.

فرش ۷۰۰ شانه آران بیدگل ( فرش ۷۰۰ شانه آران و بیدگل)، نیز همچون فرش ۱۰۰۰ شانه در ابتدای ورودش به بازار تولید فرش ماشینی به صورت فرش ۷۰۰ شانه ۸ رنگ آغاز به کار نمود و فرش ۷۰۰ شانه ۸ رنگ آران و بیدگل، را به مشتریان معرفی نمود.

فرش ۷۰۰ شانه ۸ رنگ آران و بیدگل، دیری نپایید که جای خود را به فرش ۷۰۰ شانه ۱۰ رنگ آران و بیدگل داد. فرش ۷۰۰ شانه ۸ رنگ و فرش ۷۰۰ شانه ۱۰ رنگ هر دو مشتریان پرو پا قرص خود را دارند.


, , , , , , , , , , ,

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *