قیمت فرش ۷۰۰ شانه


برای اطلاع از قیمت فرش ماشینی و آگاهی از قیمت انواع فرش ۷۰۰ شانه، ۱۰۰۰ شانه، ۱۲۰۰ شانه لازم است که ابتدا به تفاوتهای میان ،انواع فرش ماشینی، بپردازیم. آنچه که به طور معمول ،تفاوت میان انواع فرش ماشینی، را نمایان می سازد شانه فرش، می باشد. ،فرش ۱۲۰۰ شانه، ،فرش ۱۰۰۰ شانه، ،فرش ۷۰۰ شانه، ،فرش طرح ۷۰۰ شانه، ،فرش ۵۰۰ شانه، ،فرش ۴۴۰ شانه، ،فرش ۳۵۰ شانه، و ،فرش ۳۲۰ شانه، ،تفاوت انواع فرش ماشینی، را بر حسب شانه فرش، نمایاین می سازند. البته ،فرش ۱۴۰۰ شانه، یا ،فرش ۱۵۰۰ شانه، نیز که در آینده ای نه چندان دور به این خانواده اضافه می شود را فعلا از قلم انداختیم.

عوامل تاثیر گذار بر ،قیمت فرش ماشینی، را می توان از جهات مختلف تعریف و توصیف کرد. برخی از این عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی عبارتند از:


خرید فرش از کارخانه

 


شانه فرش ماشینی

منظور از شانه و تراکم فرش ماشینی در حقیقت بیان ریزبافتی و درشت بافتی ،فرش ماشینی، میباشد. مسلما هرچه شانه و تراکم فرش ماشینی، بالاتر باشد، در اصطلاح فرش ریزباف تر خواهد بود. در حقیقت ،شانه فرش ماشینی، و تراکم فرش ماشینی، آن چیزی است که در فرش دستباف به رجشمار فرش و یا خانه شمار فرش، معروف است.

شانه فرش ماشینی، و یا به عبارت دیگر ،شانه و تراکم فرش ماشینی، هرچه بالاتر باشد تعداد گره های به کار رفته در بافت فرش بیشتر شده و این ریزباف شدن فرش باعث می شود، نمای فرش واضح تر شود؛ که در اصطلاح گفته می شود : رخ فرش خوب است! یا فرش رخ خوبی دارد! شاید بهترین مثال امروزی برای توضیح و تبیین شانه و تراکم فرش ماشینی، استفاده از مفهوم “پیکسل” باشد که در رابطه با انواع دوربین و تصویر کاربرد دارد. ،شانه و تراکم فرش، در حقیقت پیکسل های ،فرش ماشینی، می باشند که اگر تعداد این پیکسل ها کم باشد، نمای و یا رخ فرش زیبایی خود را از دست خواهد داد. و البته هرچه تعداد این پیکسل ها افزایش یابد – همانگونه که در مورد تصویر نیز این گونه است – وضوح رخ فرش ماشینی و یا نمای فرش ماشینی، افزایش و بهبود پیدا خواهد کرد.


, , ,

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *